Обираєте головоломку? Ось кілька порад, які допоможуть вам зробити вибір

Пазл — це гра, в якій складна картинка складається з безлічі складових її частин. Крім розваги, пазли допомагають дітям розвивати логічне й образне мислення, покращують дрібну моторику, підвищують увагу і терпіння, а також покращують здатність сприймати взаємозв’язок дрібних деталей із загальною картиною.

Розв’язування головоломок може допомогти розширити кругозір, особливо якщо працювати з головоломками, що зображують історичні картини або 3D-пазли всесвітньо відомих архітектурних шедеврів.

Види пазлів

Популярний тип головоломок складається з безлічі маленьких картинок, які в підсумку збираються в одну велику картину. Тематика таких пазлів може варіюватися від тварин і карт до спорту та архітектури. Ці типи головоломок дуже поширені і подобаються багатьом.

3D-пазл — це щось на кшталт будівельного набору, який створює картинку або фігуру в трьох вимірах. З його допомогою можна зробити всілякі круті речі, наприклад, Колізей або Ейфелеву вежу, а також автомобілі, поїзди і кораблі. Ця головоломка чудово підходить для розвитку просторового мислення у дітей.

У 4D-пазлі вам потрібно подбати не тільки про три просторові виміри, а й про час. Такі пазли складаються з різних шарів, які представляють історичний прогрес об’єкта. Наприклад, якщо ви створюєте модель міста, зібраний пазл демонструватиме еволюцію невеликого поселення у величезний міський мегаполіс.

М’які пазли — це колекція великих, симпатичних блоків, які випускаються у вигляді килимків-пазлів, що робить їх інтригуючим і корисним вибором. Центральні поняття містять казки, фігурки з мультфільмів і тварин.

Класична головоломка зазвичай має прямокутну форму, але іноді вона може бути квадратною або фігурною. Якщо ви відчуваєте себе авантюристом, ви можете спробувати тривимірну головоломку, яка буває всіляких унікальних форм.

Кількість сторін

Види та типи пазлів

 

  • Головоломка має зображення тільки на одній стороні.
  • Пазл із зображеннями з обох боків називається двостороннім. На одній стороні кольорова картинка, а на іншій — чорно-біла версія тієї ж картинки. Іноді на одному боці знаходиться зображення, а на іншому — алфавіт.
  • 3D-пазл — це тривимірне зображення або фігура, що складається з тривимірних елементів.

 

Типи пазлів

 

  • Голографічна головоломка розроблена таким чином, що зображення змінюється залежно від кута зору, створюючи відчуття об’єму. Хоча вона має ефектніший вигляд, ніж звичайна головоломка, зібрати її досить складно, оскільки малюнок кожного шматочка змінюється під різними кутами.
  • Магнітна — це головоломка, що складається з магнітних деталей, які можна розташувати так, щоб вийшло зображення. Готове зображення можна наклеїти на будь-яку металеву поверхню, наприклад, на холодильник.

 

Коли ви збираєте правильні частини пазла, ви чуєте певний звук у звуковому пазлі. Звуки, які ви почуєте, залежать від теми пазла, наприклад, звуки тварин для пазла «ферма» або звук паровоза для пазла «паровоз». Такі пазли допомагають дітям асоціювати картинки зі звуками, які вони видають, і це веселий спосіб навчання!

Приготуйтеся до захопливої головоломки! Під час складання яскраве зображення оживає і світиться в темряві, додаючи химерний і чудовий настрій будь-якій події. Особливо зображення Сонячної системи або казкові сцени створюють приголомшливий ефект, який приведе вас у трепет.

Головоломка має поверхню з різними текстурами, які виготовлені з натуральних матеріалів, таких як коркове дерево або японський шовковий папір. Завдяки цій унікальній текстурі готовий пазл має приголомшливий вигляд і дуже приємний на дотик. Збирати такі пазли набагато цікавіше, ніж звичайні.

Форма пазлів

Класичні головоломки складаються з елементів різної форми, причому найбільш популярними є прямокутні. Ці елементи мають насічки та виступи, які їх відрізняють.

Кількість деталей

Види та типи пазлів

 

 

Що більша кількість деталей головоломки, то складніше зібрати їх воєдино. Дитині рекомендується починати з нескладних конструкцій, що складаються лише з кількох елементів, а потім переходити до складніших. Крім того, ціна і розмір головоломки визначають кількість деталей, що містяться в ній, — що більше деталей, то вона дорожча.

Пазли, призначені для дітей молодшого віку до 2 років, зазвичай складаються з 3-9 деталей, при цьому ідеальним варіантом є пазл із 4 деталей.

Якщо вашому малюкові близько двох років, для початку підійде головоломка з 20-30 деталей. Коли малюк опанує розв’язання головоломок, ви можете поступово додавати йому все більше деталей. Важливо пам’ятати, що дітям до 3 років краще вибирати пазли з великими деталями з двох причин. По-перше, у цьому віці діти часто беруть до рота дрібні предмети, а по-друге, дрібні деталі їм складніше збирати разом.

Пазли з 500 деталями призначені для дітей 10-11 років, а для дітей 12 років можна придбати набори з 1000 деталями і більше. З практикою дитина може перейти до більших пазлів із 3000-4000 деталями.

Матеріал

У більшості традиційних головоломок використовується щільний картон. Під час купівлі набору важливо враховувати, що картонні деталі мають бути міцними і не повинні легко гнутися. Аналогічно, дерев’яні пазли повинні мати гладкі та поліровані краї, щоб діти не поранилися об гострі краї. Крім того, деталі головоломки з грубими стиками можуть погано з’єднуватися одна з одною, тому рекомендується уникати таких головоломок.

М’які пазли створені з екологічно чистого матеріалу під назвою ізолон. Ці пазли мають різну текстуру, наприклад, поєднання м’якого пластику та пухнастого хутра, щоб допомогти маленьким дітям поліпшити відчуття дотику. Деталі для 3D і 4D пазлів виготовляються з пластикових матеріалів, які мають чудову якість і безпечні для використання.

Зображення

Коли йдеться про вибір пазла, картинка на ньому має велике значення. Ідеальним варіантом для дітей віком від 1 до 3 років буде пазл на тему тварин, іграшок, цифр або літер. Вибирайте пазли з рамкою, оскільки це спрощує складання деталей.

Дітям віком від 4 до 6 років сподобається збирати пазли із зображенням героїв мультфільмів, казок, піратів і автомобілів. Можна навіть зробити пазли навчальними, вибравши теми, пов’язані з правилами дорожнього руху. Пазли, які, найімовірніше, підійдуть для дітей 7-11 років, зображатимуть мальовничі пейзажі, краєвиди міст або 3D-набори, що демонструють військову техніку.

Для дітей віком від 12 років найбільш придатними будуть хитромудрі пазли у вигляді картин відомих художників, географічних карт, тривимірних наборів, що дають змогу збирати історичні пам’ятки, а також моделі міст. Дуже важливо, щоб картинка-пазл була доброзичливою і не лякала малюка, скоріше вона має бути чарівною і чудовою.

Тим, хто вже практикувався у складанні пазлів, можна запропонувати пазл, що містить картину олією, особливо в стилі імпресіонізму. Однак пазл із великою ділянкою, пофарбованою лише одним кольором і з великою кількістю змін у освітленні (наприклад, небо), зібрати дуже складно.

Поради з вибору пазлу

Гарна ідея — придбати пазл для вас і вашого малюка, дозволивши йому вибрати іграшку, яка відповідає його вподобанням. Традиційно хлопчики віддають перевагу наборам іграшок із зображенням техніки, як-от автомобілі, танки й літаки, а також наборам головоломок із фантастичними історіями. З іншого боку, дівчаток зазвичай приваблюють картинки із зображенням казок, включно з принцесами, ельфами та єдинорогами, а також зображення ляльок і тварин.

Зберігати всі головоломки в одному місці, наприклад, у шафі з окремою полицею, дуже зручно. Якщо ваша дитина не цікавиться головоломкою або вона їй не подобається, спробуйте відкласти її вбік на місяць чи два. Цілком можливо, що з часом ставлення вашої дитини до головоломки зміниться, особливо якщо батьки допоможуть їй зібрати її.

Чтобы оставить комментарий необходимо или зарегистрироваться