Як вибрати Wi-Fi роутер для дому

Кількість домашніх девайсів, яким потрібен доступ в інтернет, постійно росте. Років з 10-15 тому це був лише комп’ютер чи ноутбук. Зараз до них приєдналися смартфони, планшети, смарт-телевізори, медіаплеєри – загалом в одній квартирі їх може набиратися з десяток і навіть більше. Забезпечити таку кількість користувачів всесвітньої мережі здатен Wi-Fi роутер. Сьогодні ми розглянемо, на що звертати увагу при його придбанні.

Кількість LAN‑портів

Якщо є можливість підключити девайс по кабелю (або це єдиний доступний варіант) – підрахуйте число таких пристроїв. Роутер повинен мати не меншу кількість LAN‑портів, без врахування WAN-порту, який служить для підключення до провайдера.

Ще один важливий момент: якщо ваш тариф припускає швидкість, більшу за 100 Мб/с, краще віддати перевагу роутеру з гігабітними LAN‑портами, інакше ви не відчуєте переваги високої швидкості передачі даних.

 

роутер

Стандарти Wi‑Fi

Від цієї характеристики залежить швидкість бездротового способу обміну даними між роутером і вашими гаджетами.

Стандарт 802.11n найбільш поширений, але він має обмеження по швидкості до 600 Мб/с. Більш швидкісним є стандарт 802.11ac (до 6.7 Гб/с), але краще вибирати роутер, який підтримує стандарт 802.11ax зі швидкістю до 9.6 Гб/с.

Діапазони Wi‑Fi

Бюджетні Wi-Fi роутери працюють в одному діапазоні частот, 2.4 ГГц. Він забезпечує непогану дальність сигналу, але відносно невисоку швидкість. Дводіапазонні маршрутизатори можуть працювати й на частоті 5 ГГц, але їх радіус дії менший. До того ж цей діапазон мають підтримувати ваші гаджети, інакше переваги в швидкості ви не відчуєте.

Проаналізуйте, чи підтримують ваші девайси частоту 5 ГГц. Якщо ні — переплачувати навряд чи варто, хіба що на перспективу.

Кількість і тип антен

Крім частоти, на швидкість передачі сигналу впливає кількість антен в роутері. Загальне правило просте: чим їх більше, тим краще. Так, роутер. який підтримує стандарт 802.11n. з однією антеною буде забезпечувати швидкість 150 Мб/с, з двома – 300 Мб/с, з чотирма – 600 Мб/с.

Варто зазначити, що антени можуть бути внутрішніми та зовнішніми, але різницю в силі сигналу ви не відчуєте.

Програмне забезпечення

Від прошивки теж багато чого залежить, бажано, щоб вона включала наступні можливості:

  • створення резервного каналу з використанням смартфона;
  • функція торрент-клієнта;
  • можливість підключення декількох провайдерів з заданням правил переключення між ними (наприклад, якщо у основного провайдера є проблеми на лінії);
  • виконання резервного копіювання необхідних даних на зовнішній накопичувач.

Зазначимо, що відомі бренди періодично оновлюють прошивки, додаючи в них новий функціонал, так що іноді варто запускати веб-інтерфейс, щоб перевірити наявність оновлень.

Що стосується вартості, то вона не має бути для вас основним критерієм: головне – орієнтуватись на описані вище характеристики.

Чтобы оставить комментарий необходимо или зарегистрироваться