Нова версія Bitcoin від Cardano

Розробник Тім Харрісон заявив, що нова версія Cardano отримає поліпшену сумісність

Розробник екосистеми Cardano Тім Харрісон поділився подробицями майбутнього оновлення блокчемна. Воно поліпшить його сумісність, а також дозволить розробляти децентралізовані міжмережеві додатки.

Нова версія Bitcoin від Cardano

Cardano готується до масштабного оновлення

Очікується, що оновлення безпосередньо вплине на криптографічні примітиви, які використовуються в блокчейне. Крім того, після поновлення блокчейн буде підтримувати загальні стандарти цифрового підпису на платформі смарт-контрактів Plutus, тому створювати кросчейн-проекти буде простіше.

За словами Харрсіона, існуючі алгоритми сильно відрізняються, тому працювати з іншими блокчейн, такими як біткоіни і Ethereum довго, дорого і важко. Витрачається багато ресурсів, при цьому зростають ризики, пов’язані з безпекою. Навіть обмін криптовалюти надійна але операція, яку хотілося б зробити швидше.

Таким чином, на додаток до підтримки основного алгоритму цифрового підпису Cardano, Ed25519, будуть вбудовані функції для підтримки підписів ECDSA і Schmitt. Примітно, що основний алгоритм Cardano тепер також використовується в Monero ( XMR ) і XRP.

« Інженери IOG і Cardano Foundation, SPO, розробники DApp і біржі проводили інтенсивне інтеграційне тестування в пілотному середовищі з листопада 2022 року, що дало позитивні результати. Ця технологія вже майже готова до розгортання в основній мережі », — заявив Харрсіон.

У тестових мережах оновлення буде розгорнуто 11 лютого, а в основний — три дні по тому, 14 лютого. Після цього розробникам смарт-контрактів на Plutus буде доступний більш різноманітний набір підписів, що забезпечує найвищий рівень безпеки.

Що ще нового

Тижнем раніше розробники представили інструмент для створення сайдчейнов. Інструментарій дозволяє створювати специфічні сайдчейни з власними алгоритмами консенсусу на базі мов програмування Plutus і Solidity. Крім того, в ході тестування розробники зможуть запускати смарт-контракти, децентралізовані додатки або токени на базі сайдчейнов.

Всього на початок січня в Cardano зареєстровано 16 млн транзакцій, на базі мережі працює 62 децентралізованих додатки, а число унікальних акаунтів становить майже 255 000 штук. Крім того, незважаючи на криптозіму, з початку року загальний розмір коштів, розміщених в DeFi-протоколах на Cardano, виріс приблизно на 7% і становить зараз близько $ 50 млн.

Чтобы оставить комментарий необходимо или зарегистрироваться